Zavřít

Have a question? Write to us!

Přejít na menu Přejít na obsah

Nefunguje vypínač s kontrolkou, nahraďte jej aneb ne vždy je japonská miniaturizace k dobru

Výrobce Fuji Heavy Industries Ltd. neustále přichází s novinkami a modernizací stavajících motorů. Bohužel ne vždy je novinka dobrou variantou do hrubého provozu.

Příkladem je toho nový vypínač s kontrolkou a zastavěným zpožďovačem olejového senzoru. Tento vypínač nahradil dvě součásti na motorech SUBARU EX. Došlo zde ke sjednocení funkcí zpožďovače olejového senzoru a klasického vypínače.
Starší modely motorů SUBARU EX měly montovaný samostatný zpožďovač pod palivovou nádrží a velice jednoduchý vypínač s dorazy. Bohužel tento nový vypínač dorazy nemá, díky tomu je snadné vypínač poškodit přetočením. Samotné tělo vypínače je menší, takže je pro ovládání citlivější. Velice nepříjemné zjištění pro zákazníky je cena tohoto nového typu vypínače s kontrolkou.

Na základě našich zkušeností jsme připravili velice snadnou záměnu vypínače s kontrolkou za sadu třech součástek:

  • KU3-11043-11 samostatný zpožďovač s kabely
  • 214-73122-01  propojovací kabel s rozdvojením
  • 066-00004-71  vypínač (krátký) s dorazy

Tato sada je velice snadná pro montáž. Samostatný zpožďovač namontujte samořezným šroubem Ø4,5mm na nálitek pod palivovou nádrží určený k tomuto účelu. Propojte kabelové koncovky dle níže uvedeného zapojení a následně namontujte vypínač na místo předchozího vypínače s kontrolkou.

Tato celková výměna vám sice ihned nesníží cenu prvotní záměny, ale v případě dalšího poškození vypínače již vyměňujete pouze samostatný vypínač. Níže uvedené ceny jsou orientační bez DPH. Aktuální ceny zjistíte zde.

1.209,-Kč  Vypínač s kontrolkou (zpožďovač)    981,-Kč   Zpoždovač olejového senzoru
       70,-Kč   Propojovací kabel s rozdvojením
     304,-Kč   Vypínač (krátký) s dorazy
Cena samotného vypínače s kontrolkou 1.209,-Kč Cena sady přestavby 1.355,-Kč

 

 

 

 

Na základě intervencí zákazníků se výroba dalších modelů motorů SUBARU EX vrátila k předchozí variantě samostatného zpožďovače a vypínače.