Zavřít

Máte dotaz? Napište nám!

Přejít na menu Přejít na obsah

Velice často se setkáváme s dotazy zákazníků při výběru typu čerpadla. Chápeme, že cenový rozdíl mezi čerpadly na čistou vodu a kalovými je značný a proto je dobré zvážit, co od čerpadla očekáváme.

U výběru typu čerpadla je nejdůležitější zvážit jakou hustotu kapaliny (kalů) budete čerpat. Jde o to, že vodní čerpadla a čerpadla na znečištěnou vodu nevytvoří takový sací podtlak jako čerpadla kalová. I kdybyste použili čerpadlo na čistou vodu pro čerpání s "nulovou" výškou výtlaku (horizontální přečerpávání) na kaly,  oběžné kolo čerpadla na čistou vodu nevytvoří takový sací podtlak, aby kaly uvedlo do požadovaného pohybu. Zároveň oběžné kolo čerpadla na čistou vodu nepojme hrubost kalů jako oběžné kolo kalového čerpadla.

Jako druhý velice důležitý parametr je požadovaná sací výška a celkový vertikální výtlak. Jde o vertikální převýšení od sacího koše na místo výtlaku. Zde opět musíte brát v úvahu hustotu čerpané kapaliny. Pokud bychom se drželi uváděných grafů sací výšky a celkové výšky výtlaku, které jsou u většiny výrobců čerpadel uváděny při měření s čistou vodou, je třeba si uvědomit, že s vyšší hustotou čerpané kapaliny (kalů) budou tyto hodnoty klesat a odchylovat se od daných grafů.

Až jako třetí parametr pro výběr čerpadla je výkon-maximální průtok čerpadla. Jelikož už máte představu o tom, jakou kapalinu nebo kaly budete čerpat a máte představu i o teoretickém převýšení čerpání, můžete se zabývat výkonem čerpadla. V každé kategorii čerpadel na čistou vodu, znečištěnou vodu i u kalových čerpadel SUBARU PTX dodává několik výkonostních typů.
Zde již je snadná volba zákazníka, jde o to jaké množství kapaliny nebo kalů přečerpáte za minutu.
S výběrem vám rádi poradíme.